Fibersvetsning

Fibersvets


Fibersvetsning
ITKontakt erbjuder svetsning av både Single och Multimode fiber, singlestrand och ribbonfiber.  Vi kan skarva fiber, kontaktera med pigtails, fan-outs, svetsa dämpskarvar.

Svetsar hyrs endast ut med pilot.

Kontakta oss för offert

Worstcase svetsvärden:
Multimode: 0.01dB
Singlemode: 0.03dB
Ribbon: 0.06dB

Dämpskarvar:
Singlemode: 0.1dB>10dB (1300nm-1550nm)

 



 

ITKontakt i Sverige AB | Besöksadress: Svärmaregatan 3 NORRKÖPING | vxl: 011-103040 | This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

Utdelningsadress:Svärmaregatan 3, 603 61 Norrköping  OrgNr:556716-9924

© 2006-2021 IT-Kontakt